Чрез рассматривание творений видимы, хотя они и безмолвны національний природний парк                 
: map >   
: Біблія >   
: про парк >   
nро парк:

ландшафтний парк >

растительный мир >

урочище Гард >

Велика Корабельна >

урочище Лабіринт >

Романова балка >

каньйон р.Мертвовод >

древній Гіпаніс >

каньон Ю.Буга >

Ю.Буг - ландшафты >

Южный Буг. Осень >

Ю.Буг - зима >

Ю.Буг, мельницы >

Ю.Буг на картинах >

хай живе П.Буг! >

ПТЕ 3бл. ЮУ АЕС >

звернення до Уряду >

нет! манипуляциям >

гідра енергетики >

брояки >

удивительные камни >

Ташлыкское вдхр. >

небесная проповедь >

приметы погоды >

прилiтайте, лелеки! >

всего один листок >

миллиарды лет? >

куда девался песок >

нітрати в воді >

за чистоту парка! >

рыбинспекция, ау! >

Чернобыль - анализ >

прозріння >

жертва энергетики >

положение на АЭС >

загрози та виклики >

Пiвденний Буг >

а лучше - вдоль! >

радионуклиды >

обращение в ВС СССР>

инфо-бюллетени ЭА >

что изменилось? >

капитан Сергей Жук>

краевед Шаповалов >

археолог Клюшинцев>

г.Южноукраинск >

с. Семенівка >

енергозбереження >

самореклама >

млин Добровольського >

історія національного парку >

redbook:

мерингія бузька >

шафран сітчатий >

проліски >

з Червоної Книги >

залишіть квіти Землі >

первоцвіти - ряст >

рябчик руський >

півники понтичні >

смілка липка >

смілка бузька >

гвоздика бузька >

тюльпан бузький >

горицвіт >

флора, фото >

шавлія похила >

сон-трава >

молодило гірське >

мох та лишайники >

насекомые, Ю. Буг >

сколопендра >

ихтиофауна Ю. Буга >

останні з вусачів >

папороті >

эскулаповый полоз >

боярышник >

скумпия >

полуниці >

амарант >

iсторія:

бузькі козаки >

Бугогардова паланка >

хлібороби >

блаженны плачущие >

узник совести - 6490 >

оккупация, 1941-44 >

Богдановка >

подпольщики >

Богданівка. Трагедія >

'партизанська іскра' >

Братское подполье >

Ковалевка, плацдарм >

визволителі, 1944 >

біля меморіалу >

меморіал - комплекс >

nодорожі:

сельский туризм >

экстрим - туризм >

приполярный Урал >

зимнее восхождение >

спортивный туризм >

скалолазы >

Николай Мещеряков >

Шецквара >

слалом на Ю.Буге >

через 10 минут >

до другого пришестя >

благословение >

гостевой альбом >

ловим руками >

manual fishing >

m.f. от А.Власенко >

новые грани m.f. >

ех, дороги... >

nолітика:

смысл жизни >

феномен путина >

горе старшего брата >

крымнаш >

"ленин с нами" >

свобода совісті >

незалежність >

кризис демократии >

конфлікт цивілізацій >

спасіння Америки >

національне багатство>

електричний стілець >

нова економіка >

разруха на полях >

куда идти >

про революцию >

останній день >

уроки ноября >

полонез Огинского >

ничейный город >

только "В" >

уроки целины >

Хай живе Південний Буг!

( повний текст виступу на громадських слуханнях в м.Первомайську Миколаївської обл. по під'йому рівня Олександрівського
водосховища до 20.7 м. та відеозапис реального виступу )


Готуючись до громадських слухань в м.Южноукраїнськ, я переглянув архіви, що залишились в мене після двох державних експертиз. Хотілося знайти якийсь вагомий аргумент на захист П.Бугу. Два ящика ще залишилось, решту викинув. Та не знашов нічого кращого, ніж оцей текст, ось послухайте. "По нашему мнению, осуществление проекта ведется по инерции, как продолжение политики гигантомании и волюнтаризма, экологической безнравственности, особенно проявивших себя в осуществлении таких проектов, как переброска северных рек в Среднюю Азию, канал Дунай-Днепр, дамба в Финском заливе, целлюлозный комбинат на Байкале, каскады ГЭС на Днепре и Волге и другие". Це з листа-звернення до ВР УРСР, яке підписали за 220 тис. чоловік. Майже 30 років тому писалося. А як актуально!

        Наш паровоз, вперед лети!
        В коммуне остановка...

Так-так, "ЮУ ЭК - стройка века" Доповідає представник замовника - юрслужба ЮУ АЕС - (Южно-Украинский Энергокомплекс). Саме тут для водообміну між водосховищами-охолоджувачами АЕС мали застосовуватись потужні насоси, спроектовані та випущені для повороту північних рік. Константинівське водосховище мало 17 м сезонного коливання рівня, при цьому подвійні добові коливання складали 1.5 м. Що було б замість нинішнього національного парку Бузький Гард? Який вигляд мали б перероблені береги цього технічного водосховища, на всіх схилах з перепадом висоти 17 м?

Сьогодні нам пропонують теж не краще: на місці Южноукраїнського міського пляжу - хвіст Олександрівського вдсх, звідки почнуть накопичуватись органічні та інші рештки, заповнюючи його мертвий об'єм. Коли ця проста істина дійде до свідомості пересічного южноукраїнця, апологетам будівництва буде дуже важко якось "скомпенсувати" це за рахунок держбюджету, та пояснити людям "привабливість" проекту в цілому, а зокрема запахів підігрітої влітку біомаси. Думаю, було б доречно нагадати тут, що найгірші показники якості води в Бузі - саме нижче греблі Олександрівського вдсх.

Дивує, як взагалі прийшла в голову думка споруджувати в Причорноморському степу атомного монстра на 4, а згодом аж на 6 блоків-мільйонників. Де обмаль води, а потужних споживачів електроенергії не видно навіть за горизонтом. Адже навіть студенти знають, що при передачі по ЛЕП (лінії електропередач) безповоротньо втрачаються 7% електроенергії. Невже ми такі багаті? Звідки ростуть ноги цього рішення?

громадські слухання в м.Первомайську Миколаївської обл. по під'йому рівня Олександрівського водосховища до 20.7 м

Відповідь видно, коли проїжджаєш під двома опорами ЛЕП в 750 кВ над трасою на Миколаїв. Чому дроти тільки над дорогою, а решта опор, що прямують на південний Захід, до Ісакчі, - порожні? Хто побудував ЛЕП на Румунію, а потім зрізав з неї дроти? Цікаво? Тому що "мировая революция" у масштабах "РЕВ" (рада економічної взаємодопомоги) потребувала, зокрема, підтримки партайгеноссе Чаушеску, а рука з Кремля повинна була тримати його на вірному курсі, тобто, контролювати вимикач (рубильник - рос.) на ЮУ АЕС. Парторг АЕС не даремно мав статус "парторга ЦК КПРС".

Ще одне пояснення було написано великими підсвіченими літерами на дахах гуртожитків для будівельників, що тягнулись вздовж траси: "Коммунизм - это есть советская власть плюс електрофикация всей страны". Дивно, але й сьогодні апологети ЮУ ЕК (Южно-Українського енергокомплексу) вірять в цю маячню вождя світового пролетаріату, чий труп ревно оберігають у мавзолеї біля Кремля. За все треба платить. "В поте лица твоего будешь есть хлеб, доколе не возвратишься в землю, из которой ты взят, ибо прах ты и в прах возвратишься" (Быт.3:19). А особливо дорого доводиться платити за "мирний" атом. Чорнобильська АЕС ім.Леніна нагадала про це усьому людству.

Іншого раціонального пояснення феномену розміщення ЮУ ЕК саме тут нема й не буде. Коли Чаушеску в Бухаресті розтовптав натовп, а КПРС очолила державний переворот, "Союз нерушимый" розпався, долею ЮУ ЕК більше ніхто з вождів особливо не переймався. Апологетами подальшої розбудови енергокомплексу стали будівельники-підрядчики та окремі аматори з числа високопосадовців АЕС, які знайшли з ними спільну мову, а точніше - інтерес. А ще точніше - безперервне будівництво за рахунок державних коштів, раніше - так званий "долгострой", а нині так звані "відкати". В СРСР була так приказка: "Якщо ти не будуєшся, то ти не директор".

Перший директор, В.Фукс, полум'яний комуніст, будував і боровся більше за ідею ЮУ ЕК. За енергетику як таку. Щоправда, при його активній участі був побудований і заснований в місті такий собі "Проминвестбанк", споруда якого біля автовокзалу й досі нагадує про той великий почин. Акціонерами якого примусово стали всі працівники АЕС. Та незабаром той банк хутко лопнув, а гроші "десь" зникли. Та найгірше трапилося з директором в серпні 1991 р., коли він став активним учасником державного перевороту під проводом ГКЧП (государственный комитет по чрезвычайным ситуациям). Проте у обох випадках зміг вийшов сухим з води, згодом пішов на заслужений відпочинок, а потім хутко - на Божий суд. Тепер з ним розбирається Господь.

Другий директор був сином заступника В.Фукса з загальних питань. "Преемственность власти" та зв'язків, як на мене, була збережена. Він теж просував будівництво ЮУ ЕК, але більше - будівництво власного готелю для vip-персон. Воно, може, так і годиться директору, теж жива людина, десь же треба дівать зарплатню. Але після "помаранчевої революції" він раптом зник. До речі, разом з нинішнім головою міськради в Южноукраїнську В.Пароконним. Раптом і хутко. Як на мене, дуже сиптоматично зник. Про це навіть є народна приказка, щось там про шапку.

Третій директор, В.Кім, був втягнутий в якусь продажу трансформатора за 10 млн грн на Хмельницьку АЕС, трапився публічний скандал, потім були ще якісь справи, потім суд, відсторонення з посади. Це вже за часів Януковича. Нещодавно я зустрів його в супермаркеті, каже, що почувається добре. А чом би й ні? Має свою заправку в межах Южноукраїнська, хатинку в "царському селі". Невже це погано?

Я згадав не всіх. Про теперішнього директора нічого сказати не можу. Часи змінилися, його поставили вже після Майдану, дай Боже йому розуму. А я б порадив йому переглянути радянський фільм "Берегись автомобиля". Бо в капітальному будівництві дуже багато спокус та ризиків. Як казав мій командир на військових зборах, капітан Трюхан, головний агроном колгоспу "Зорі Кремля": "Де гроші, там і навоз" (він вживав слово, що починається на ту ж букву). Бережіться, пане директор. Біля великих грошей багато навозу, а також мух.

В далекому 1989 р. ми перемогли, зберегли Південний Буг, створили національний парк Бузький гард. Сьгодні вже можна сказати, що у нас був могутній союзник - КГБ. В "Акваріумі" В.Суворова згадується про чвари між угрупуваннями всередині цієї структури при розподілі сфер впливу. Це був саме той паріод. Тоді наші цілі випадково співпали, і відомство не заважало громадській діяльності. Не виключаю й здорові патріотичні почуття серед офіцерів, що контролювали "зелених". Сьгодні я теж би хотів залучити здорові сили відомства, а саме СБУ та НАБУ, на сторону патріотичної громадськості та "зелених" різних відтінків, що завжди виступали за екоБЕЗПЕКУ держави.

Запрошення на слухання в м. Первомайськ-на-Бузі
Запрошення на слухання в м. Первомайськ-на-Бузі
Хочу звернути увагу компетентних органів на будівництво об'єктів енергокомплексу, які зводилися з явним порушенням тогочасних нормативних актів. Зокрема, без належної експертизи проектів, та так званого титульного листа, або дозволу для Держбанку на фінансування об'єкту.

1. Канал з Констянтинівського в Ташлицьке Кінець каналу на березі Ташлицького вдсх - бетонна вигородка вдсх (охолоджувач турбін АЕС).
Великий об'єм земляних робіт був виконаний південніше поста ДАІ в межах Южноукраїнська. Прорити канал під діючою дорогою Київ-Миколаїв, чи спорудити міст через канал - забракло сміливості (мабуть таки - нахабства). Кінець каналу позначено на березі Ташлицького вдсх бетонною вигородкою. Початок каналу засипали сміттям з Южноукраїнська, зверху присипали землею, але територія не задокументована, з часом земля просяде.
Роботи могли провести як підготовчі до будівництва ЮУ ЕК, а по факту це розтрата держкоштів в крупних розмірах.


2. ЛЕП з ОРУ (открытое распределительное устройство) ЛЕП з ОРУ АЕС до Ташлицької ГАЕС
АЕС до Ташлицької ГАЕС.
Стоїть без дротів з 1989 р. Побудована з лютого по серпень 1989 р. з метою впливу на рішення Кабміну по висновках експертизи проекту ЮУ ЕК (збільшення капіталовкладень в розпочате будівництво).
Це чистий авантюризм та впертість замовника. Розтрата коштів в великих розмірах.
Титульного листа на будівництво ЛЕП не було. Кошти взяті з інших статей.
3. Водосток Констянтинівської ГЕС. Тисячі кубометрів залізобетону видно з Пугача в напрямі на південний захід. Споруджувалось під час роботи експертизи з тою ж метою - збільшити суму вложених коштів. Дозволу на будівництво греблі не видавалось. Після під'йому рівня Олександрівського вдсх об'єкт зникне під водою. Буквально - сховати кінці в воду. Загублені державні кошти в великих розмірах з метою впливу на рішення Кабміну по експертизі проекту ЮУ ЕК (щоб продовжити будівництво).Закликаю СБУ та НАБУ звернути увагу на ці, та можливо й інші об'єкти, що зводились з порушенням діючих нормативних актів. Закликаю державні органи нарешті провести незалежний аудит цих споруд, бажано з залученням громадськості. Я вірю в багато невидимих для мене речей: загробне життя, створення світу Богом-Творцем, в воскресіння Ісуса Христа, в суд Божий та скорий кінець світу. Але НЕ ВІРЮ в те, що при уряді Азарова з АЕС не йшли відкати з державного фінансування капітального будівництва будь-яких об'єктів. В білих та пухнастих чиновників, що зберегли свої робочі місця, теж не вірю. Буду дуже радий помилитися.

Прошу перевірити витрати державних коштів замовником, зокрема на компенсацію передбачених кошторисом витрат на рибозахисні споруди та відтворення рибних запасів. За затоплення пасовиськ для худоби в прибережній зоні. Якість та об'єм лісозведення та зняття чорнозему з затоплюваних Олександрівським вдсх акваторій.

Якщо ці роботи не були виконані належним чином, як це погоджувалось при видачі дозволу на рівень Олександрівського вдсх 17.4 м, то ми ставимо питання про недовіру до замовника, його спроможність відповідати за якість робіт та ділову репутацію в цілому. Ми бажаємо почути насамперед не його плани на майбутнє про чергове "освоение бюджетных средств", а чесний звіт про виконання раніше взятих на себе зобов'язань по ТГАЕС та Олександрівському вдсх. З минулих погоджувальних з Кабміном та Облрадою документів.

Панове офіцери! Це ваш час. Керівництво держави бореться з корупцією, новини часто і густо приносять звістки про впійманих хабарників, тільки навколо ЮУ АЕС - "тишь и гладь". Так не буває в державі, де біля влади роками трималась людина з "погашеною" судимістю, яка поцарювала та й втекла з двома КАМАЗами готівки. На ваших доблесних грудях ще досить місця для орденів та медалей. Від імені екологічної громадськості закликаю вас до професіонального підходу до фінансових справ навколо будівництва ЮУ АЕС, починаючи з уряду Азарова та глибше до витоків. Вас чекають великі справи, а ми чекаємо від вас подвигів!

Звертаємо увагу Уряду на небезпеку для енергосистеми України, що закладена в місцевій концентрації великих потужностей - у випадку реальної терористичної загрози. Пропонуємо перевірити захищеність ЛЕП, основних споруд та інфраструктури незалежними від охорони АЕС спецслужбами. Нагадуємо, що екологічна громадськість завжди ратувала за дійсно незалежно відновлювальну та малу енергетику. Зокрема, за використання саме динамічної потужності води П.Бугу.


Отже, на моє глибоке переконання, як учасника двох державних експертиз ЮУ ЕК, ні про яке підняття рівня Олександрівського вдсх до 20.7 м не може бути й мови.

Тому що:
- маємо морально застарілий проект, оснований на радянському підході до використання природних ресурсів, що зовсім не враховує віддалені наслідки, сучасну зміну клімату та європейські цінності;

- не враховані та не розглянуті альтернативні екологічно безпечні варіанти використання наявних гідроресурсів П.Бугу;

- замовник не виконав взятих на себе на попередніх етапах будівництва зобов'язань, зокрема не скомпенсована шкода, заподіяна рибним ресурсам П.Бугу, що передбачено законодавством, тому йому важко довіряти;

- до цього часу не проведено незалежного публічного аудиту використання державних коштів на попередніх етапах будівництва;

- під'йом рівня до 20.7 м насправді не збільшує, а зменшує водні ресурси П.Бугу на 26,5 млн куб. м за рік за рахунок перекриття виходів грунтових вод, випаровування води, тощо, та погіршує її якість;

- замовник не розглядає навіть теоретично проблему перетворення міського пляжу м. Южноукраїнська в відстойник органіки з верхів'я П.Бугу;

- знищуються археологічні та історичні памятки часів Кошу, що особливо на часі з огляду на територіальні претензії керівництва Росії та намагання переписати історію України.

Учасники слухань в м. Первомайськ-на-Бузі
Учасники слухань в м. Первомайськ-на-Бузі. Збільшити фото

В.Білодід, 3 червня 2017 р.

Звернення в комісію Облради по екології
     по проекту заповнення Олександрівського вдсх до 20.7 (версія для обговорення)

В процесі обговорення проекту (слухання) виявилась картина систематичного маніпулювання з боку Замовника - ЮУ АЕС. На слухання у село прибувала команда спеціалістів АЕС, яка переконливо доводила доцільність затоплення, а також пропонувала "учесть ваши пожелания" за рахунок додаткових коштів "на согласование" проекту. Сучасний варіант підкупу. Відсутність оппонентів та зацікавлення громади вирішити свої нагальні соціальні проблеми призвели до погодження на затоплення від Прибузької, Констянтинівської та Олександрівської громад. Ситуація змінилась у Богданівці, коли воїн АТО забрав мікрофон у головуючого та дав громаді висловитись (див. відео).

Слухання в Южноукраїнську 29 квітня не відбулися через порушення ряду законних вимог та процедури. Були присутні запрошені опоненти, але більшість залу ДК заповнили працівники АЕС - керівники середньої та вищої ланки (це була субота). Міському голові не дали часу на виступ (див. відео). На початку визначились, що це не передбачені Законом "слухання", а просто обговорення. Водночас на сайті АЕС, а також в офіційних документах Замовник відзначає, що слухання відбулися. В даний час на сайті міста Южноукраїнськ розміщено проект рішення міськради про те, що слухань не було. Відсутність слухань підтвердив міський голова на обговоренні 29 квітня, також 27 сесія Южноукраїнської міськради, факт також підтверджують учасники слухань від екогромадськості.

Після невдалої спроби атомників провести слухання в Южноукраїнську громадська організація SOS-Південний Буг, зокрема О. Ігнатьєв, ініціювала проведення слухань у м.Первомайську, що відбулося 2 червня 2017 р. Заслухавши думку фахівців та представника АЕС, учасники слухань у м.Первомайськ згоди на затоплення не дали. Юридичних зауважень до процедури та висновків не було. Проте Замовник вважає, що Первомайськ не має відношення до даного проекту, тому його позиція враховуватись не буде.

В свою чергу ми наголошуємо, що згідно чинного законодавства (порушеного Замовником на попередніх етапах будівництва) наявність рибоводного каналу* включає побузькі села в зону впливу ЮУ ЕК. Економічні права жителів Побужжя порушені, нерестилища відрізані від лиману, недолугі спроби "компенсувати" це комерційними риборозплідниками іншого видового складу потерпіли фіаско.

Мигіївська та Грушівська сільради підтримали висновки громадських слухань, що відбулися в Первомайську. Сподіваємось також на підтримку Благодатнівської ради, та проведення слухань в Южноукраїнську. Хоч там велика вірогідність підбору складу слухачів за рахунок працівників АЕС, що вплине на голосування.

Саме тому ми, представники "Зеленого Світу" м.Вознесенськ, SOS-Південний Буг (О.Ігнатьєв), громадського штабу збереження Бузького Гарду (О.Кравець), окремі активісти, просимо провести громадські слухання по даному проекту, а особливо - по повному проекту ЮУ ЕК (який Замовник з тактичних міркувань проштовхує частинами) - в м.Миколаєві.

Ми за повне виконання діючого законодавства, чесне обговорення проекту, аудит ЮУ ЕК на предмет сучасних, а особливо вже побудованих та недобудованих об"єктів. За відповідальність керівників АЕС за витрачені народні кошти незалежно від строку давності. Закликаємо до співпраці СБУ та НАБУ. Особливо наголошуємо на історичних пам"ятках Бугського козацького Гарду, що з огляду на сучасну агресію Росії мають не виключно наукове значення артефактів, а є доказами української державности, що надихають патріотів та захисників України.

Нагадуємо про жертви холокосту 1941 р. біля с.Богданівка, які поховані в безпосередній близькості** від зони підтоплення 20.7 м.

Закликаємо до європейського підходу до вирішення проблеми та просимо зважати на реакцію Євросоюзу на кінцеве вирішення питання.

--------------------------
* Ст. 20 Водного Кодекса УССР предусматривала рыбоохранные мероприятия.
** Кроме уничтожения главной достопримечательности украинской государственности в Северо-Западном Причерноморье, придется лишить статуса памятника и место расстрела евреев во времена Холокоста во время немецкой оккупации на окраине села Богдановка, потому что его обнаружили и взяли под государственную охрану, как часть памятника «Исторический ландшафт центр Буго-Гардовой паланки Войска Запорожского», что может стать катализатором межнациональных конфликтов - вважає С.Колесніков, посилаючись на http://niklife.com.ua/focus/56932


Білодід В., 18 вересня 2017 р.


Додаткові матеріали:
Аудіозапис дискусійної частини громадських слухань, 29.04.2017, м.Южноукраїнськ, www.youtube.com

Ссылки по теме:
Обсуждение актуальных проблем Южного Буга - третьей по величине реки Украины, поднятие уровня Александровского водохранилища до уровня 20.7 м.

Южный Буг - SOS! - Групи захисників Південного Бугу в Фейсбуці
https://www.facebook.com/groups/688356041365576/
Ми любимо «Бузький Гард» - там же,
https://www.facebook.com/groups/924911880951149/
На Одноклассниках
https://ok.ru/group/53496427315384

Громадські слухання в с.Богданівка. ПРО ЗАТОПЛЕННЯ ГАРДУ. Остання пам'ятка козацкої доби - Бугський Гард. Відео виступів:
Спеціаліст з історичної спадщини
https://www.youtube.com/watch?v=8dUmU_oBtNE

Спеціаліст з охорони памяток
https://www.youtube.com/watch?v=7sjuf-IsVp4

Офіційна позиція по недостачі води
https://www.youtube.com/watch?v=NedYaFFzzKc

Спеціаліст від НПП Бузький гард
https://www.youtube.com/watch?v=ZnwgavD8SRg

Третя сила - Неслухання у Богданівці стали громадським обговоренням завдяки тому, що третя сила відвоювала мікрофон та дозволила висказатися громаді, а не тільки аесівцям та їх блюдолизам. Аесівцям не вдалося цього разу отримати "Одобрям-с".Такого ще не було.
https://news.pn/ru/public/180774

Надія на переправу
https://www.youtube.com/watch?v=1LRRMm7NPVo

Всі ролики зі слухань у Богданівці стосовно 20,7 -
https://www.youtube.com/channel/UCkBSt6ZJPrxegNhb9SPTa8g/videos?sort=dd&view=0&shelf_id=0

Громадські слухання в Олександрівці:
Галкіна Антоніна і представники АЕС
https://www.youtube.com/watch?v=cwZvKkdDyFc&feature=youtu.be

Виступ Сергія Колєснікова
https://www.youtube.com/watch?v=JWN3mOTJ-bQ

Біляшівський Микола Миколайович
https://www.youtube.com/watch?v=luP66XYbfU0

В с. Прибужжя:
Еколог про смарагдову мережу
https://www.youtube.com/watch?v=Z63QDSjISfY&t=2s

Деркач про наслідки добудови ГАЕС
https://www.youtube.com/watch?v=eYRMSSfVBVM

Працівник АЕС про 316 млн
https://www.youtube.com/watch?v=T4___Qi81-M

Деркач про статки працівників АЕС
https://www.youtube.com/watch?v=EAtcgPXjajs
(Коротко про с. Прибужжя - Накатаний сценарій з АЕС. У нас команда потужніша чим вчора в Олександрівці, по кількості і по якості. Огег Деркач підтягнув колег з Умані, Киева, Херсона. Судячи по реакції місцевих жителів симпатія була на нашому боці. Порадувало і те, що на слуханнях була присутня патріотична молодь з Первомайська. Потужна підтримка з боку Доманівських АТОшників.)

Громадські слухання в Констянтинівці.
Якскравий, щирий і переконливий виступ молодого активіста з Южноукраїнська
https://www.youtube.com/watch?v=lm43kZPJhtg&feature=youtu.be

Москаленко про кошти
https://www.youtube.com/watch?v=GqhLuVSyVE0

Юрист АЕС про слухання
https://www.youtube.com/watch?v=CbMTUoSvVco

Громадські слухання. Южноукраїнськ, палац культури "Енергетик"
Міський голова
https://www.youtube.com/watch?v=SQYpOMjziTY

Біляшівський питає про дозвіл на будівництво сховища
https://www.youtube.com/watch?v=tBpHC5vIjTo

Виступ Вірича (від замовника проекту).
https://www.youtube.com/watch?v=BDEfpqHDnUE

Активіст про застарілість проекту водосховища, вимкнули мікрофон
https://www.youtube.com/watch?v=f2nT9p6ywpA

Громадські слухання. Первомайськ
Пелюх, юрист АЕС, основна доповідь
https://www.youtube.com/watch?v=3lNzODjCjsU&feature=youtu.be

Еколог з Вінниці, основна доповідь
https://www.youtube.com/watch?v=8RwmaGcdob0

Веремійчик, основна доповідь
https://www.youtube.com/watch?v=6RpNlbEJbow

Ігнатьєв О. про стан Південного Бугу
https://www.youtube.com/watch?v=hA_Ya8qirZY

Білодід В. Виступ, тези, в чому шкода проекту -
https://www.youtube.com/watch?v=ZTrypLaenFw&feature=youtu.be

Хай живе Південний Буг! - повний текст виступу В.Білодіда на громадських слуханнях в м.Первомайську
http://www.bible-for-you.org/desk/kraeved/gromadski-sluhannja.php

(Громада міста Первомайськ - категорично проти підняття рівня і знищення сердця Національного парку "Бузький Гард". Підсумком слухань стала резолюція, одним з пунктом якої є вирішення питання на Парламентському рівні. Резолюцію окрім громади та Національного Корпусу прийняли присутні депутати міськради та взяли забов'язання підтримати її на черговій міській сесії.)

Нет - манипуляциям! - как излагают итоги общественных слушаний по подъему уровня Александровского вдхр до 20.7 м сотрудники ЮУ АЭС (Заказчика) -
http://www.bible-for-you.org/desk/kraeved/podlog-ot-sunpp.php

Ученые вычислили причину вони воды из Южного Буга, которую пьют винничане
http://real-vin.com/uchenye-vychislili-prichinu-voni-vody-iz-juzhnogo-buga-kotoruju-pjut-vinnichane


Дополнительные материалы:


Відмова Богданівської сільради в наданні згоди на підйом рівня Олександрівського вдсх до 20.7 м


www.Bible-For-You.org/desk/kraeved/gromadski-sluhannja.php