Библия для тебя - живое слово живого Бога

Сільський туризм

  Україна - давня слов'янська земля на південному сході великої Східно-Європейської рівнини. Територія України лежить у Східній Європі на межі західних і східних народів та культур. Тому з давніх давен українськими землями пролягали торгівельні шляхи, відомі давнім грекам та римлянам, варягам та іншим народам Європи та Азії. Перші географічні відомості про Україну належать грекам. Україна згадується в описах візантійських та арабських мандрівників у X ст. Українці - давня землеробська нація, одна з найдавніших у світі. Миколаївщина лежить на тих теренах, де річки Південний Буг та Інгулець, оточені степами, вливаються в Чорне море. Щедра земля цього сонячного краю вабить туристів камінними порогами Південного Бугу, розмаїттям овочів та фруктів. Свіжі овочі На відстані  100 км. від Кіровограда по трасі до Первомайська знаходиться справжня гірська країна серед українського степу - регіональний ландшафтний парк "Гранітно-степове Побужжя". Вздовж майже 40 км. Південний Буг тече тут у крутих кам'янистих берегах, утворюючи вузьку каньйоноподібну долину з великими гранітними скелями, порожнистим руслом, водограями та островами.
Яблука. Фото В. Білодіда

Село недаремно називають душею України. Побувавши в селі, ви зможете насолодитися мальовничою українською природою і відчуєте її цілющу силу, познайомитеся з привітними та щирими людьми, пізнаєте народні традиції та звичаї. Ви також зможете спробувати себе в різних видах сільської праці й оцінити українську народну кухню. Село подарує вам приємне дозвілля та незабутні враження.

Сільська хата. Фото В. Білодіда
Окраса "дивокраю", історичне місце, унікальної неповторної краси - Південний Буг в районі сіл Мигія і Куріпчино. "Українська Швейцарія" - так називали її наші чехословацькі друзі, що приїздили до нас в 1979 році. Ця назва закріпилась не тільки на Первомайщині, але й по всій Миколаївщині.
Руїни маєтку Фото А. Абалова
< Руїни маєтку пана Добровольського. Фото А. Абалова >
Регіональний ландшафтний парк "Гранітно-степове Побужжя" характеризується численними та різноманітними природними ресурсами, що зумовлює його перспективність для організації відпочинку, оздоровлення та лікування.

Каньйон Південного Бугу має унікальний рекреаціоно-оздоровчий потенціал. Тут зосереджені значні запаси лікувальних родонових вод. Вже багато років Бузькі пороги є меккою водних туристів. В урочищі Протіч розташовано одну з найкращих у Європі природних трас водного слалому. Прямовислі скелі каньйону - улюблене місце змагань спортсменів-скелелазів.

Червоні ворота Фото: геофак КДУ
Гранітно-степове Побужжя - одна з найдавніших ділянок суші Євразії, яка ... відіграла роль одного із центрів видоутворення Причорномор'я. У складі місцевої флори нараховується близько 900 видів судинних рослин, 26 з них занесено до Червоної книги України, чотири - до Європейського Червоного списку.

Для більшості видів тварин каньйон став останнім притулком. Фауна хребетних тварин нараховує близько 300 видів, 46 з них перебувають під охороною держави.

Гранітно-степове Побужжя має численні історичні, археологічні, архітектурні, військові, культурні та інші пам'ятки, зокрема пов'язані з історією українського запорозького козацтва, музеї місцевого значення.

Пороги, що до нашого часу збереглися на Південному Бузі, мають місцеву назву брояки. З ними, як і з багатьма островами та скелями, пов'язана значна кількість запорозько-гайдамацьких легенд, переказів.

Щука. Фото А. Самелюка

Дивовижно-мальовничі ландшафти краю приваблюють багатьох любителів пішого туризму, дарують незабутні враження від спілкування з природою. Територія парку є об'єктом наукових досліджень, місцем пізнавальних і навчальних екскурсій. Парк розташований в безпосередній близькості від автошляхів: Київ - Миколаїв, Полтава - Кишинів, Голованівськ - Миколаїв. З межами парку граничать міста: Первомайськ і Південноукраїнськ, на берегах Південного Бугу розміщені мальовничі села. З населеними пунктами існує розвинуте автобусне та залізничне сполучення, створена сервісна інфраструктура. До послуг відвідувачів бази відпочинку, санаторій, міські готелі, а також гостинність сільських господарів.

Бондаренко В.В.
Cпецiалiст з екологiчної освiти РЛП   Гранітно-степове Побужжя
Версія для друку >>>
Більше фото про відпочинок у селі >>>
Сплав по Южному Бугу. Мигейские пороги >>>

Запрошуємо в Семенівку

Матеріали сайту по темі Подорожі:

Южный Буг на картинах
Николай Мещеряков. Рассказы бывалого туриста
Виталий Филин. В горы со страховкой
Дыхни-Ауш, экстремальный туризм
Зимнее восхождение на г. Народа
Дневник лыжного похода, восхождение на г. Народа, рисунки
Крым-2004, горный поход
Спорт и Библия
Архів статей по темі   Гранітно-степове Побужжя
Зміст архівного файла


http://www.Bible-For-You.org/kraeved/turizm.htm