![]() |
Увага! На сторінці виявлена помилка.Ідентифікація виду здійснювалась на основі попередньої редакції Червоної Книги за посиланням: http://www.redbook.iatp.org.ua/ Діюча версія Червоної книги за посиланням http://mail.menr.gov.ua/publ/redbook/redbook.php?lang=ukr вказує на Смілку бузьку дещо іншого вигляду. На представлених фото смілка більш схожа на СМІЛКУ СИРЕЙЩИКОВА Ведеться робота по ідентифікації фото. Просимо вибачення. Старий текст сторінки наведено нижче:
Помітний ареал смілки бузької виявлено в межах ландшафтного регіонального парку Гранітно-степове Побужжя (назва урочища не повідомляється для збереження ареалу, контакти для науковців - Б.В.). У звязку з практикою штучного висіву насіння смілки бузької в урочищі Пугачка даний ареал являє інтерес як для дослідження виду, занесеного до Європейського Червоного списку, так і для збирання обмеженої кількості насіння для посівів з метою збереження і поширення виду в інших місцях ландшафтного парку Гранітно-степове Побужжя (з 30 квітня 2009 р - Національний природний парк «Бузький Гард»).
![]() Фото Олексія Курбацького Червона книга України
В Червоній книзі України повідомляється, що смілка бузька, або смілка південнобузька ( Silene hypanica Klok ) - це реліктовий ендемічний вид. Поширення: Правобережний Степ (вiд м. Первомайська до м. Вознесенська Миколаївської обл). Росте в гранiтних вiдслоненнях (у щiлинах скель, бiля окремих скель та поблизу джерел). Трапляється поодинці лише у дощове літо. У долинах річок Кодими та Ягорлика (бас. Південного Бугу) смілка бузька зникла. Створено популяцію в урочищі Пугачка (біля смт Олександрівки Вознесенського р-ну), де висіяно 2,5 кг насіння репродукції Центрального ботанічного саду НАН України, Київ). Причини зменшення чисельності - тривала нестача вологи у повітрі і субстратах, випасання овець. Смілка бузька - трав`яниста одно-дво-трирічна рослина заввишки 25-100 см. Стебло прямостояче, просте, у верхній частині розгалужене. Прикореневі листки довгасті (завдовжки 4-б см), стеблові - яйцевидно-ланцентні (завдовжки 2-8 см). Квітки червоні, зібрані у густе, головчасте суцвіття. Чашолистки (завдовжки 16-18 мм) циліндричні, у верхній частині розширені, з трикутними зубчиками. Плід - коробочка завдовжки 7-9 мм. Цвіте у червні - липні. Плодоносить у липні - серпні. Розмножується насінням. Мезофіт. Занесено до Європейського Червоного списку (1991). Інтродуковано в умовах Центр, ботанічного саду НАН України (Київ), вирощують як декоративну рослину. У місцях зростання виду доцільно створити заказник загальнодержавного значення. Джерело інформації: ![]() Фото смілки в долині К.![]() ![]() ![]() ![]() Фото зроблені в травні 2010 р сотовим телефоном з матрицею 2.0 Мрх ![]() Фото окремих особин виду в ареалі урочища Р.![]() ![]() ![]() ![]() ![]()
Фото зроблені літом 2006 р сотовим телефоном з матрицею 1.2 Мрх, © BV >>> ![]() http://www.Bible-For-You.org/kraeved/smilka.htm
|