Библия для тебя
 home | news | Библия | cd-Раймер | siteMap разделы: Исследования Писаний | Евангелистам | На свободу!  
НА САЙТЕ В ИНТЕРНЕТЕ
    Рябчик руський, рябчик гірський
В національному парку "Бузький Гард"
Червона книга України повідомляє, що рябчик руський (Fritillaria ruthenica Wikstr ) - це багаторічна трав`яниста рослина заввишки 40-50 см. Цибулина куляста. Стебло від середини облиснене. Листки лінійні, загострені, верхні дуже вузькі, спірально-закручені. Квітки завдовжки 2-З см, повислі, з шаховосітчастим темно-пурпуровим малюнком. Цвіте у квітні - травні. Плодоносить у травні - червні. Плід - крилато-шестигранна коробочка. Розмножується насінням і цибулинами. Ксеромезофіт.

Рябчик руський

Фото Віктора Мірошніченко

Поширення:
Це вид з диз`юнктивним ареалом. Лiсостеп i Степ. Вид поширений у середній та пд. смузi Сх. Європи, на Кавказi, у Зах. Сибiру, Середній Азiї, на Алтаї, у Пн.-Зах. Китаї.
Місця зростання - луки, чагарники, кам`янистi схили, обриви, лiсовi галявини.
Чисельність невелика, постійно скорочується. Окремі популяції налічують по кілька десятків особин. Причина скорочення виду - антропогенне порушення екотопів, зривання на букети, викопування цибулин.
Охороняється в природних заповідниках - Українському степовому (відділи Михайлівська Цілина та Крейдяна Флора), Канівському, Луганському (відділи Станично-Луганський та Стрільцівський Степ), у заказнику загальнодержавного значення Гори Артема (Донецька обл.), на території ряду пам`яток природи та ін. Вирощують з 1977 р. у Донецькому ботанічному саду НАН України. Необхідно виявити нові місця зростання, встановити там заповідний режим, контролювати стан популяцій.

Джерело інформації:
Флора УРСР, 1950; Флора Европейской части СССР, 1979;
Редкие и исчезающие виды флоры СССР, нуждающиеся в охране, 1981; Рева М. Л., 1982; Кондратюк Е. Н., Бурда Р. И., Остапко В. М., 1985; Редкие и исчезающие растения и животные Украины, 1988.
Укладач - В. С. Ткаченко.

Гранітно-степове Побужжя

Рябчик гірський

В Червоній книзі України повідомляється, що рябчик гірський (Fritillaria montana Hoppe) - це балканський вид на пн.-сх. межі ареалу.

Рябчик гірський - це багаторічна трав`яниста рослина заввишки 20-45 см. Бульбоцибулина біла, куляста. Стебло тонке. Листки лінійно-ланцетні або лінійні, зближені по два. Квітка переважно одна, темно-червона, всередині жовтувата з шаховим малюнком. Цвіте у травні. Плодоносить у червні. Розмножується насінням, бульбоцибулинами та столоновидними кореневищами. Геоефемероїд.

Фото Віктора Мірошніченко


Вид поширений: Приднiстров`я (околицi м. Кам`янця-Подiльського Хмельницької обл.; можливо, пониззя р. Кучургану, Одеська обл.). Вид поширений також у Молдовi, на Балканському п-вi.
Росте: галявини у дiбровах, долини рiчок. Чисельність невідома.
Причини зменшення чисельності - зривання на букети, викопування бульбоцибулин.
Досліджується у первинній культурі у Центральному ботанічному саду НАН України (Київ). Необхідно контролювати стан популяції, ввести вид у культуру, створити заказник.

Джерело інформації:
Флора СССР, 1935; Редкие и исчезающие виды природной флоры СССР, культивируемые в ботанических садах и других интродукционных центрах страны, 1983; Красная книга СССР, 1984; Редкие и исчезающие растения и животные Украины, 1987
Укладач - Д. Г. Собко.КОММЕНТАРИИ ДОБАВИТЬ СВОЙПоисковые запросы в 2015 г:

где находится Богряст фотоВолодимир Великийтюльпан ШренкаБиблия бесплатно Украинасон траваРаав Библиястарые христианские песнигвоздика бузькаконец света по Библиизаказать Библию бесплатноБиблия о смертигомеопатия и христианствоБиблия скачатьВалаам пророк

Поисковые запросы 2011 г:

смысл жизнилетние христианские лагеряМигіяПівденний БугадвентистыГранітно-степове Побужжясвидетели иеговымытарстваЧернобыльРаймер mp3

http://www.Bible-For-You.org/kraeved/fritillaria.php
 Вверх Вернуться Написать Новости сайта Главная

Ad majorem Dei gloriam!